Kitaplar

STEM Kuram ve Uygulamaları- Öğretmenler için Temel Kılavuz

Anahtar Kelimeler: STEM Kuram ve Uygulamaları

Yazarlar: Doç Dr M. Sencer Çorlu, Ezgi Çallı (Eds).

STEM Kuram ve Uygulamaları kitabında Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında STEM eğitimi için, ortaokul ve lise öğretmenleri tarafından geliştirilmiş uygulama örneklerini içeren, örnek bir müfredata dayalı kuramsal bir çerçeve sunulmaktadır. 

STEM'in Türkiye şartlarına göre kavramsallaştırılması için öğretmenler ve eğitim araştırmacıları için önemli ve kapsamlı bir kaynak olması öngörülmüştür. İlk bölümü ücretsiz okuyabilir ya da kitabın tamamını D&R'lardan satın alabilirsiniz.

Oku   ya da   Satın al

İlkokullar için STEM Kitapları

Anahtar Kelimeler: ilkokullar için STEM eğitimi, erkenSTEM, STEMjunior

Yazarlar: Ayşe Nil, Dr Zerrin Doğança-Küçük

İlkokullar için STEM Müfredat Programı (erkenSTEM - STEMJunior) kapsamında okul öncesinden 4. sınıfa kadar eğitim alan öğrencilerin öğrenme süreçlerinin desteklenmesine amacıyla öğretmen ve öğrencilere dört farklı kaynak sunulmaktadır. 

  • program kitapları, 
  • etkinlik kitapları, 
  • hikaye kitapları
  • InTeachAR uygulaması

STEM kitapları destek alanına eriş

STEM Education: Classroom Activities for Teachers by Student Teachers

Anahtar Kelimeler: STEM eğitimi, sınıf etkinlikleri

Yazarlar: M. Sencer Çorlu, Pelin Konuk

STEM Kitap serisinin ilk ürünü olan STEM Education: Classroom Activities for Teachers by Student Teachers kitabında öğretmenlerin sınıf içinde kullanılabileceği aktiviteler detaylı bir anlatımla sunulmuştur. Kitabın dili İngilizce’dir. Kitap içeriği kaynaklar bölümünde açık şekilde paylaşılmaktadır. 

Oku   ya da   Satın al

STEM Education: Graphing Calculator Activities

Anahtar Kelimeler: STEM eğitimi, grafik hesap makineleri, sınıf etkinlikleri

Yazarlar: M. Sencer Çorlu, Burcu Alapala

STEM Kitap serisinin ikinci ürünü olan STEM Education: Graphing Calculator Activities içerisinde öğretmenlerin sınıf içinde kullanılabileceği grafik çizen hesap makineleri ile ilgili etkinlikler sunulmuştur. Dokuz yüksek lisans öğrencisinin etkinlik geliştirerek katkıda bulunduğu bu kitapta diferansiyel denklemlerden ile Riemann toplamına kadar farklı konulara odaklanan çeşitlilikte etkinliklere yer verilmiştir. Kitabın dili İngilizce’dir. Kitap içeriği kaynaklar bölümünde açık şekilde paylaşılmaktadır. 

Oku   ya da   Satın al