Hakkımızda

BAUSTEM

2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretmen Mesleki Gelişim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulmuştur. Merkez müdürü ile birlikte iki öğretim üyesi ve bir proje yöneticisi tam zamanlı pozisyonlarda görev yapmaktadır. Bununla birlikte bir BAUSTEM Fellow ve öğrenci asistanları da yarı zamanlı görevler üstlenmektedir.

Merkez, Avrupa Birliği Marie Curie Kariyer Entegrasyonu Programı için 2012’de yazılan ve seneler içerisinde birden çok farklı kurum tarafından desteklenen STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Bilgi ve Becerileri Projesine (STEM Integrated Teaching Project) ev sahipliği yapmaktadır. Proje bünyesinde, öncelikle fen ve matematik öğretmenlerimize yönelik araştırma destekli öğretmen eğitimi programları geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Projenin kuramsal altyapısı olan STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Çerçevesi öğretmenler için geliştirilmiş bir yol haritası işlevi de görmektedir.

Proje bünyesinde geliştirilen programlara katılım davet iledir; okul yöneticisi iseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Programlarımız farklı kurumlar tarafından desteklendiğinden öğretmenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bireysel başvurular için dış destekli projeler yazılmakta ve bir program dahilinde olmayan çevrimiçi İleri Seviye STEM dersleriyle ise alanında deneyimli öğretmenlerle birlikte öğretmenlerimizin özel mesleki gelişim gereksinimlerine katkıda bulunulmaktadır.

InTeach.org portalı bir Mesleki Öğrenme Topluluğu olarak BAUSTEM ekibiyle birlikte merkez danışmanları, öğretmen ve öğretmen adaylarından oluşmaktadır.

Bizi daha yakından tanıyın

InTeach Uygulaması ile gelişmelerden haberdar olun; kaynaklara sınırsız ulaşın.