BAUSTEM Haberler

ENKA STEAM Days 2
05 Ekim 2018 - Okunma Sayısı: 1615

BAUSTEM merkezi direktörü Doç. Dr. M. Sencer Çorlu, ENKA Okulları Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Derya Koç’un daveti üzerine, ENKA STEAM Days kapsamında 5 Ekim 2018 Cuma günü ENKA öğrencileri ile buluştu. ENKA kampüsünde düzenlenen etkinliğe 200’ün üzerinde hazırlık, 9 ve 10. sınıf öğrencileri katıldı...

 

Dr. Çorlu konuşmasında, matematiğin farklı kültürlerde nasıl ele alındığından, bunun yanı sıra farklı disiplinler içerisinde de farklı şekillerde ele alındığından ve bu yöntemlerden bahsetti. Kendi öğretmenlik deneyimlerini de paylaşan Dr. Çorlu, matematiğin eğlenceli yönlerinden bahsederken STEM içerisinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun da altını çizdi.

Yenilikçi uygulamaları ile bilinen ENKA Okulları’ndaki STEAM Days etkinliği boyunca birbirinden değerli konuşmacıların konuşmaları ve öğrencilerin çalışmalarının sergilenmesi ile devam etti. Etkinlik Fen ve Matematik birimlerinin ortaklaşa çalışması sonucu ortaya konduğu için fen çalışmalarının yanı sıra matematik çalışmaları da serginin göze çarpan yanıydı.