BAUSTEM Haberler

BETT2019 Fuarın Yıldızı LabStar
23 Ocak 2019 - Okunma Sayısı: 1572

Bu sene 23-26 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan British Education and Training Technology Exhibition (BETT) 2019’da BAU Global çatısı altında BAUSTEM’de fuardaki yerini aldı. Yenilikçi eğitim teknolojilerin sunulduğu, pratik çözümlerin ve deneyimlerin paylaşıldığı fuarda BAUSTEM’in yürütücülüğü yaptığı STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Projesi anlatıldı.

 

 

BAUSTEM Direktörü Doç. Dr. M. Sencer Çorlu, öğretmen eğitimcilerine STEM eğitimi için veri odaklı bir yol haritası sunan Bütünleşik Öğretmenlik Projesi’nde yıllar boyunca öğretmenler için ne tür mesleki gelişim programları geliştirildiği konusu üzerine olan sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda Dr. Çorlu müfredatın devamı olması gereken okul sonrası etkinlikler üzerine 2012’deki duruma ait gözlemlerinden bahsederek STEM alanlarının eğitiminde bugün gelinen noktayı değerlendirdi.

 

 

BAUSTEM’de Kağan İnan tarafından yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan gerçek zamanlı veri toplama aracı “LabStar” da fuarda ilgi odağı oldu. Topladığı verileri farklı uygulamalarla paylaşma özelliğine sahip olan LabStar içerisinde sıcaklık, uzaklık ve nem sensörünü barındırırken birçok harici sensörüde kullanmanıza izin veren bir tasarıma sahiptir.

 

 

Labstar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki websitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://lab.inteach.org/

 

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin BETT2019 sayfasında yer alan tanıtım sayfasını ve sergilenen ürünlerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://www.bettshow.com/bett-suppliers-list/bahcesehir-university-faculty-of-educational-sciences