BAUSTEM Duyurular

STEM Puanı Kazanma Rehberi
04 Ekim 2018 - Okunma Sayısı: 7265

Evde geçirdiğiniz süre boyunca mesleki gelişiminize zaman ayırabilmeniz ve öğrenme topluluğumuzun ürünlerinden daha fazla faydalanabilmeniz için puanlama sistemimizi yeniden yapılandırdık. Faydalı olması dileğiyle...

InTeach portalının bazı bölümlerine erişim için yeterli STEM Puanına sahip olmayabilirsiniz.  

2018 Aralık ayı itibari ile beta sürümünün sona ermesi ile birlikte, InTeach portalı dış destek ile öğretmenlerimiz için ücretsiz olmaya devam edecek. Ancak faydalanma-katkı verme dengesinde adalet tesis edebilmek ve sistemin sürdürülebilirliğini sağlayabilmek için farklı üyelik statüleri uygulanacaktır. Bu şekilde InTeach paylaşım ortamına katkıda bulunan üyelerimizin sağlayacağı faydayı maksimize etmek amacındayız.  

  • 10 STEM Puanına kadar Ziyaretçi statüsünde 50 ders planı indirebilir; rapor ve görüşler bölümüne, bloglara, akademik makalelere ve tez bankasına erişim kazanır;

  • 11 - 99 STEM Puanı arasında Paydaş statüsünde 100 ders planı indirebilir; Ziyaretçi erişimine ek olarak STEM Öğretmenleri podcast arşivine ve diğer makalelere erişim kazanır;

  • 100 puan üstünde ise Uzman statüsünde tüm kaynaklara, Paydaş erişimine ek olarak ise STEM Lider Öğretmen Mesleki Gelişim Programı ders videolarına (2019 Haziran itibari ile) kısıtlama olmadan ulaşabilirsiniz.

STEM Puanımı nasıl artırabilirim sorunuza çözüm yolu önerilerimiz şu şekildedir:

  1. InTeach portalına üye olursanız: Ziyaretçi statüsünde puan kazanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt olmak için inceleyiniz.

  2. STEM Lider Öğretmen Sertifikası sahibi iseniz: Paydaş statüsünde 50 STEM puanınız vardır. 

  3. Ders planı yüklerseniz: Tüm gönderilen ders planlarınız moderasyona tabidir ve şekil yönünden incelenmektedir. Tüm ders planları sınıfta uygulanmış olmalıdır. Lütfen Ders Planı Şablonu ve STEM Ders Planı Şablonu Notlu Belgesi ve Öğretmen Öz Değerlendirme Formu dosyalarını indirerek, şablona uygun şekilde dersinizi ayrıntılandırınız. Sonrasında .pdf dokümanına çevirerek ders planınızı ve Öğretmen Öz Değerlendirme Formunu sisteme yükleyebilirsiniz. Lütfen profilinizi güncel tutunuz. Sisteme eklenmesi onaylanan her ders planı için 10 STEM puanı kazanırsınız.

  4. Ders Planı Yarışmasında derece alırsanız: Her üç aylık dönemlerde organize ettiğimiz ders planı yarışmasına ders planı yükleyerek otomatik olarak katılmış olursunuz. Bu şekilde ders planlarınız için hediyelerimizle sizlere teşekkür etme fırsatını bize vermiş olursunuz. Derece alan tüm yeni ders planları için 20 STEM puanı kazanırsınız. Ayrıntılı bilgi için https://inteach.org/Yarisma

  5. Ders planlarına yorum ekler ya da beğeni gönderirseniz: Tüm gönderilen yorumlar moderasyona tabidir ve şekil yönünden incelenmektedir. STEM Lider Öğretmenlerimiz moderasyonsuz yorum ekleyebilirler. Her yorumunuz için 3 STEM puanı; her göndereceğiniz beğeni için 1 STEM puanı kazanırsınız.

  6. Ders planlarınıza yorum yapmaları ya da beğenmeleri için diğer meslektaşlarınızı teşvik ederseniz: Ders planınıza alacağınız her yorum için 6 STEM puanı; alacağınız her beğeni için ise 2 STEM puanı kazanırsınız.

  7. Etkinliklerinizi bize bildirirseniz: Okulunuzda ya da ilinizde diğer öğretmen meslektaşlarınız için yapacağınız bir bilgilendirme toplantısı, blog yazısı, akademik ya da mesleki gelişim toplantılarında yapacağınız bir sunum ve diğer tüm paylaşım içerikli yaratıcı katkılarınız için farklı değerlerde STEM puanları kazanabilirsiniz. Öğrencilere yönelik ya da faydası kişisel olan gelişim etkinlikleri bu kapsamda değerlendirilmemektedir. 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren üzerinden en fazla 3 ay geçmiş etkinlikler değerlendirilecektir.

Her akademik yıl sonunda puanlar baştan hesaplanması planlanmaktadır ancak puanlarınızı 31 Haziran 2020 tarihine kadar kullanabileceksiniz. Diğer sürprizler için duyurularımızı takip ediniz; hep beraber paylaşınız - gelişiniz.

Bu rehberdeki bilgiler önceden haber vermeden değiştirilebilir.