BAUSTEM Duyurular

STEM Araştırmacıları Yayında
29 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı: 1761

Artık her 15 günde bir Çarşamba akşamları 18:00-19:00 saatleri arasında yeni programımız STEM Öğretmenleri ve Araştırmacıları ile karşınızdayız. Her programda dönüşümlü olarak öğretmenler ile kazanımları tartışırken, araştırmacılarımız ile makale okumalarımızı paylaşacağız.

Twitter: http://twitter.com/hashtag/stemogretmenleri

iTunes arşiv: https://itunes.apple.com/tr/podcast/stem-%C3%B6%C4%9Fretmenleri/id1346635814?mt=2&ls=1

Bilgisayarınızdan canlı yayın linkiBAURADYO

Cep telefonunuzdan BAURADYO canlı yayın linkleri: 

 

29 Mayıs 2019

Konu (II.Bölüm): Matematiksel söylev (diskur) nedir; ne işe yarar? Araştırmalarda kullanılan örnekleme yöntemleri nelerdir? Video kayıtlarının yanı sıra katılımcılarla yapılan yüz yüze görüşmeler neden gerekli olabilir? PEI (Photo-Elicitation Interview) nedir? Hangi çalışmalarda hangi amaçla kullanılır? Collaboration ve cooperation arasındaki fark nedir? Öğrencinin derse aktif katılımı nasıl sağlanabilir? Matematiksel söylemin dezavantajlı olacağı durumlar nelerdir?

Birinci bölümü dinlemek için: Inteach – 3-nisan-2019

Hunter, J. (2017). Developing interactive mathematical talk: Investigating student perceptions and accounts of mathematical reasoning in a challenging classroom context. Cambridge Journal of Education, 47(4), 475-492. (Tam Metin).

BAUSTEM Genç Araştırmacıları: Dilara Gören (Boğaziçi Üniversitesi), Beyza Okan (Boğaziçi Üniversitesi, Hayriye Sinem Boyacı (BAUSTEM).