Blog Yazıları

TI-Innovator Hub Teknolojisi - 1

Anahtar Kelimeler: TI-Innovator hub, veri toplama, veri analiz

Yazarlar: Kağan İnan

TI-Innovator Hub, STEM derslerinde kullanılabilecek Texas Instruments’ın (TI) geliştirmiş olduğu yeni bir eğitim kitidir. Özellikle çocukların kodlama becerilerini geliştirmek için tasarlanmış olan Innovator Hub’ı, TI grafik çizen hesap makineleriyle veya bilgisayarınızdan kolayca programlayabiliyorsunuz. Diğer platformlardan en büyük farkı, grafik hesap makinesiyle olan bağlantısından dolayı matematik ve fen derslerini gerçek hayatta deneyimlemenize yardımcı olmasıdır.

Devam

TI-Innovator Hub Teknolojisi - 4: TI-84 Plus CE Konfigürasyonu

Anahtar Kelimeler: Innovator Hub, TI-84

Yazarlar: Kağan İnan (BAUSTEM Öğrenci Asistanı)

TI-Innovator Hub, STEM derslerinde kullanılabilecek Texas Instruments’ın (TI) geliştirmiş olduğu yeni bir eğitim kitidir. Özellikle çocukların kodlama becerilerini geliştirmek için tasarlanmış olan Innovator Hub’ı, TI grafik çizen hesap makineleriyle veya bilgisayarınızdan kolayca programlayabiliyorsunuz. TI-84 Plus CE ile Innovator Hub’ı programlamak için bir defaya mahsus bazı güncellemeler yapmamız gerekiyor.

Devam

T3 Türkiye Video Serisi Bölüm 1

Anahtar Kelimeler: ti-84, ti-innovator, ti-nspire, texas instruments, grafik çizen hesap makinaları

Yazarlar: T3Türkiye

T3 Türkiye Eğitim Grubu olarak TI Eğitim Teknolojilerinin kullanımı üzerine bir kaynak arşivi oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Bu kapsamda önümüzdeki eğitim dönemi boyunca paylaşımı devam edecek bir video serisi hazırlayacağız. Bugün çalışmanın ilerleyişini anlattığımız tanıtım videomuz ile karşınızdayız.

Devam